Životní změna s elegancí: 5 tipů jak zářit i v období přechodu

27. 2. 2024 -

Ženy - hvězdy na nebesích - září svou jedinečností, krásou, sílou a jejich laskavost, něžnost a síla dokáží zahřát i to nejchladnější srdce. Čelí s odvahou a elegancí různým nástrahám života, jako jsou například hormonální změny, stres, napětí, přehlcení nebo dokonce vyhoření a často na sebe myslí až v poslední řadě. Není proto nic důležitějšího, než aby o sebe ženy pravidelně a s láskou pečovaly a obzvláště v náročných životních etapách jako je období menopauzy. Přinášíme vám článek, ve kterém vám řekneme o nejčastějších příznacích, ale především o tom, jak je co nejvíce zmírnit.

Krása ženy kvete v každém věku
Krása ženy kvete v každém věku

Klimakterium, menopauza či lidově přechod je období hormonálních výkyvů, které se projevuje obvykle mezi 40. a 60. rokem života. Postupně dochází ke snižování funkce vaječníků, produkujících pohlavní hormony progesteron a estrogen, což se projevuje zejména změnami v pravidelnosti cyklu a následně vymizením menstruace. Tento proces, vedoucí k přirozenému ukončení reprodukční schopnosti ženského těla může mít za následek různé příznaky. Nejčastějšími z nich jsou:

  • Návaly horka a pocení - ať už pouhý dočasný pocit tepla nebo náhlý pocit horka, který se šíří po horní části těla a obličeje, zčervenání kůže a silné pocení - po návalu horka často následuje pocit chladu a zimnice.
  • Suchá kůže a sliznice - v období klimakteria se v důsledku klesající hladiny estrogenu mění sliznice: je tenčí, sušší a ztrácí pružnost. 
  • Poruchy spánku - u některých žen se během přechodu mění cirkadiánní rytmus. Poruchy spánku jsou jedním z důvodů, proč se ženy často cítí vyčerpané.
  • Vliv na psychiku - nedostatek progesteronu a estrogenu může mít vliv i na psychiku. Mezi možné příznaky patří výkyvy nálad, podrážděnost a nervozita. Může se objevit i deprese a/nebo úzkostné poruchy.
  • Změny hmotnosti - přibývání na váze je způsobeno jednak hormonálními změnami, a jednak poklesem bazálního metabolického výdeje (BMR), který souvisí s věkem.

5 TIPŮ, JAK SE S PŘECHODEM VYROVNAT S ELEGANCÍ A NOBLESOU

 

Vykročte této životní změně naproti. Lázeňská společnost Royal Spa vyvinula speciální inovativní program HEALTH BALANCE, jehož součástí je pobyt Hormonální balanc pro ženy. Tento pobyt je navržen pro každou ženu, která cítí, že si potřebuje dopřát odpočinek a načerpání energie. Krása ženy přece kvete v každém věku. Součástí pobytu v lázeňském hotelu NIVAMARE jsou procedury, které projevy menopauzy zmírňují:

 

1. Saunování pozitivně stimuluje celý nervový systém, který má kontrolu nad většinou tělesných orgánů. Má také přímý vliv na hypofýzu, nadledvinky a vaječníky. V důsledku toho se příznaky provázející menopauzu značně snižují. Nechte se u nás rozmazlovat vlhkým i suchým teplem v dvoupodlažním wellness a saunovém světě či ve vířivce s úžasným výhledem na lesy.

2. Dostatek pohybu - abychom podpořili dobrou fyzikou kondici, je obvykle třeba zlepšit stravovací návyky a především zařadit do svého života dostatek pohybu. V hotelu Nivamare máte k dispozici bazén s možností Aquagymu a Aquafitness nebo pro svižné procházky po okolní přírodě vám rádi zapůjčíme hole pro Nordic Walking.

Bylinkový čaj

 

3. Vyvážená strava hraje klíčovou roli v období menopauzy, pomáhá udržet optimální hladinu hormonů a minimalizovat symptomy. Správně sestavený jídelníček bohatý na živiny může také podpořit zdraví kostí a snížit riziko vzniku osteoporózy. Nastartovat zdravou a vyváženou stravu s dostatkem zeleniny, ovoce, ryb, libového masa a celozrnných výrobků, která pomáhá udržovat přiměřenou hmotnost, vám pomůže nutriční terapeutka. 

4. Kvalitní spánek tvoří základní pilíř fyzického a duševního zdraví, neboť přispívá k obnově těla, správné funkci mozku a udržení celkové vitality. Pokud vás tíží problémy se spánkem či deprese, lze nad rámec pobytu také využít fototerapii plnospektrálním prokognitivním osvětlením, která napomáhá posílení klidného spánku, imunity a metabolických procesů. Vše, co vám leží v hlavě u nás můžete probrat s psychoterapeutem.

5. Relax a zpomalení - každodenní pitná kůra bylinkových čajů vhodných pro ženy, zábaly, koupele, relaxační přístrojová masáž - všechny tyto procedury tvoří důležitou součást regeneračního rituálu, který podporuje celkové fyzické i mentální zdraví během menopauzy. Zklidnění životního rytmu a pozornost ke své duši a tělu je to nejlepší, co pro sebe v tomto období můžete udělat.

 

 Saunování        Wellness

         

Ať už je přechod vaše aktuální téma nebo si potřebujete jen pořádně odpočinout, změnit prostředí či nabrat nové síly, pobyty programu HEALTH BALANCE jsou právě pro tyto účely stvořené. A pokud si nebudete vědět rady, který z pobytů je pro vás nejvíce vhodný, rádi vám s výběrem pomůžeme. Stačí se na nás obrátit skrze kontaktní formulář nebo nám napište na mailovou adresu: info@nivamare.cz.