INBODY - ODRAZOVÝ MŮSTEK PRO SESTAVENÍ SPRÁVNÉ VÝŽIVY

5. 6. 2023 -

Klíčem k nastavení správné výživy je individuální přístup. Klienti TERMÁLNÍCH LÁZNÍ si již od roku 2019 mohli v našich lázních vyzkoušet přístroj InBody v rámci balíčku léčebných programů. Nově jsme vybavení rozšířili také v hotelu VILA ANTOANETA a Lázeňském hotelu NIVAMARE, kde od května používáme nejmodernější diagnostický přístroj InBody, který měří tělo komplexně. Co na Vás prozradí InBody?

ODRAZOVÝ MŮSTEK PRO SESTAVENÍ SPRÁVNÉ VÝŽIVY
ODRAZOVÝ MŮSTEK PRO SESTAVENÍ SPRÁVNÉ VÝŽIVY

CELKOVÁ VÁHA NENÍ DŮLEŽITÁ

Složení těla odráží nutriční stav člověka a jeho znalost je důležitým předpokladem v prevenci proti zdravotním rizikům spojeným s nadváhou či obezitou, stejně tak i s velmi nízkou hmotností.

Ať už vedete zdravý životní styl a chcete se jen ujistit, že je vše v pořádku nebo jste se právě rozhodli pracovat na své kondici a míříte k vysněné postavě, výsledky z diagnostiky na InBody Vám budou cenným ukazatelem optimálně nastaveného jídelníčku i motivací na cestě k Vašemu cíli.

Celková váha není rozhodující, důležitý je poměr svalové hmoty a tuku v těle, a ten nám InBody ukáže. Díky přístroji InBody budete mít jasný přehled o tom, kolik a na jakých partiích těla jste zredukovali tuk nebo jste nabrali svalovou hmotu.

PŘÍSTROJ INBODY - ODRAZOVÝ MŮSTEK PRO SESTAVENÍ SPRÁVNÉ VÝŽIVYPŘÍSTROJ INBODY MĚŘÍ TYTO HODNOTY:

 • Celková tělesná hmotnost
 • Množství a procento (%) tělesného tuku
 • Množství a procento (%) svalové tkáně
 • Množství vody v těle
 • Množství kostní hmoty
 • BMI (diagnóza obezity)
 • Útrobní tuk (viscerální tuk) = tuk uložený v dutině břišní kolem vnitřních orgánů, který je významným rizikovým faktorem pro vznik srdečně-cévních onemocnění, diabetu mellitu 2. typu a dalších civilizačních chorob.
 • Přehled o vyváženosti postavy (segmentální rozložení tuku a svalu)
 • Bazální metabolismus = minimální příjem kalorií, které tělo potřebuje v klidovém stavu, aby mohlo normálně fungovat (dýchání, oběh krve, nervový systém, atd.).
 • Doporučený příjem energie
 • Metabolický věk – skutečné stáří organismu po metabolické stránce aneb „na kolik let spalujete"

JAK MĚŘENÍ PROBÍHÁ

Je dobré se vážit bez oblečení i když váha je schopna odečíst hmotnost oděvu. Přístroj je schopen změřit všechny osoby od 5 do 99 let do 200 kg, a to s přesností 100 g.

POZOR! Analýzu na přístroji InBody nesmí podstoupit osoby s kardiostimulátorem a těhotné ženy do 12. týdne těhotenství.

 

Výsledky měření s Vámi probere lázeňský lékař  včetně dalšího postupu jak se správně stravovat a pohybovat.

Měření přístrojem InBody doporučujeme v Lázeňském hotelu VILA ANTOANETA u léčebných lázeňských pobytů. Naši klienti se tak můžou v průběhu pobytu více věnovat svému zdraví a domů si odvézt hodnotné rady.

Diagnostický přístroj InBody jsme zařadili do nabídky služeb také u speciálních pobytů HEALTH BALANCE v hotelu NIVAMARE v Luhačovicích. Věříme, že bude našim klientům přínosným pomocníkem v diagnostice jejich zdraví.